Palladium Residence & İş Merkezi No:8/ Ataşehir İstanbul Türkiye
+(90) 216-663-6100

Etik Hat & Şikayet Yönetimi

ÇALIŞAN MUTLULUĞU OLARAK FİRMA ÇALIŞANLARI İÇİN GELİŞTİRDİĞİMİZ

PROFESYONEL, İNOVATİF VE YENİLİKÇİ HİZMETLER DÜNYAMIZA HOŞ GELDİNİZ!

Çalışan Mutluluğu olarak başta Türkiye olmak üzere bir çok ülkede, başta sağlam alt yapımız, teknolojiye verdiğimiz önem ve nitelikli iş gücümüz sayesinde profesyonel danışmanlık sektöründe hızla büyümekteyiz. Bizi diğerlerinden ayıran en temel farkımız sağlam çözüm ortaklıklarıyla geliştirdiğimiz inovatif ve benzersiz hizmet portföyümüzdür.

KURUMSAL ETİK KOD OLUŞTURMA

Firmanın, çalışan( mavi & beyaz yaka), hizmet tedarikçisi ve müşteri üçgeninde sahip olduğu değerler, mevcut deneyimlerden yola çıkarak geliştirilmesi gereken alanlar ve iç işleyişiyle paralel olacak şekilde sahip olması gereken etik kültür süreç ve kriterlerinin oluşturulmasında destek sağlıyoruz.

ETİK STANDARDİZASYON & ETİK KURUL OLUŞTURMA

Firmanın Etik süreci yönetmek için sahip olması gereken değerlerden yola çıkarak bu değerleri en doğru ve sorunsuz bir şekilde hayata geçirebilecek ve başta kendi profesyonel yaşamında uygulayabilen ve gerekli bilgi, donanım ve bakış açısına sahip kişilerden oluşan Etik Kurul’un oluşturulmasında destek sağlıyoruz.

KURUMSAL ETİK SKOR TABLOSU OLUŞTURMA

Firma’nın mevcutta devam eden bir Etik Süreç yönetimi bulunuyor ise, uzman Etik danışmanlarımız tarafından hayata geçirilecek değerlendirme sürecinde öncelikle çalışanların süreç hakkında ne kadar bilgi sahibi olduklarını anlıyor ve geliştirilme ihtiyacı olan alanlarda danışmanlık sağlıyoruz.

ETİK HAT & İHBAR KONSOLİDASYON

Firma’nın sadece iç müşteri olarak adlandırdığımız çalışan kaynaklı değil aynı zamanda Firma’nın hizmet aldığı çözüm ortakları, 3.party hizmet tedarikçileri ve hizmet sağladığı müşteriler üçgeninde tüm paydaşları kapsayacak bir ihbar yönetim mekanizması oluşturuyor, farklı kanallardan gelecek ihbarları konsolide ederek değerlendiriyor ve ilgili birimlere şifreli olarak raporluyoruz.

İHBAR YÖNETİM & GELİŞTİRME HİZMETLERİ

Firma’nın etik süreç yönetimindeki en önemli kaynağı olan ihbar yönetim sürecini profesyonel bir bakış açısıyla değerlendiriyor, gelen ihbarların doğru bir şekilde kategori edilerek yorumlanması, gelen ihbarın kaliteli ve veriye dayalı ihbarlar olması için çeşitli uygulamalar ile çalışanın doğru paylaşımda bulunmasını sağlayacak uygulamaları hayata geçiriyoruz.

“YANINIZDAYIZ” MOBİL UYGULAMA GELİŞTİRME

Firma’nın Etik Hat & diğer kanallardan gelebilecek ihbarları kullanımı kolay, eğitim ve çalışan gelişimi odaklı profesyonel Firmaya özel hayata geçireceğimiz mobil uygulama sayesinde tüm süreci kolay bir şekilde yönetiyor, takip ediyor ve raporluyoruz.

ÇALIŞAN MUTLULUĞU ETİK İHLAL YÖNETİMİ HİZMET SÜREÇLERİMİZ

FİRMALARA VE BİREYSEL DANIŞMANLARIMIZA SAĞLADIĞIMIZ ETİK HAT & ŞİKAYET / İHBAR YÖNETİM VE MOBBİNG DANIŞMANLIK HİZMETLERİMİZİ 4 ANA KATEGORİDE SAĞLIYORUZ.
ETİK İHBAR YÖNETİMİ
Gelen ihbarların sistemsel olarak belirli sıklıkta Firma yetkilileri ile paylaşılabilmesi için Firmaya altyapı desteği sağlıyor, Etik Hat, online ihbar sistemi, email aracılığı ile gönderilen form ile whatsapp ihbar hattı kanallarını yönetiyoruz.
POFESYONEL DESTEK
Firmanın mevcutta devam eden Etid Kod uygulamalarını dışarıdan, profesyonel bir ekiple değerlendiriyor, Etik Risk raporu çıkartarak danışmanlık hizmeti veriyoruz.
IT & MOBİL UYGULAMA DESTEĞİ
Firmaya yazılım, altyapı ve mobil uygulama desteği sağlayarak topluluk yönetimi ihtiyacına çözüm sağlıyoruz.
İHBAR ARTTIRICI ÇALIŞMALAR
İhbarların Firma çalışanı, tedarikçisi ve hatta müşterisi tarafından paylaşılmasını sağlayacak pazarlama, tanıtım ve duyuru destekleri sağlıyoruz.

İhbarda en fazla başvurulan kanallarda suistimallerin ihbar olarak çalışanın kendisine en yakın hissettiği kanal üzerinden paylaşımda bulunması büyük önem taşımaktadır. Suistimallerin %42’si ihbar yoluyla( Etik Hat) tespit edilmektedir.

Anonim ihbara(adsız ihbar) imkan veren bir ihbar mekanizması olan organizasyonlarda bu oran %51’e kadar çıkabilmektedir.

Etik Hat
Email
Web Tabanlı Online Form
Email İle Yollanan İhbar Formu
Diğer

İhbar; Firma içinde gerçekleşmiş veya gerçekleştiğinden şüphe duyulan bir yolsuzluğa ilişkin bilgilerin yetkili kişi veya kurumlara iletilmesi olarak tanımlanır.

Firmaların mavi & beyaz yaka çalışanlarına, dış müşterilerine ve 3. party hizmet tedarikçilerine sağlamakta olduğumuz Etik Hat ve Etik Kod hizmet yönetim sistemlerimizi geliştirdik ve çalışan teşvik ve ödüllendirme sistemleri, ihbar arttırıcı danışmanlık hizmetleri ve gelen ihbarların uzman kadromuz tarafından değerlendirilerek raporlanması gibi fark yaratan hizmetleri uzman kadromuzla sağlıyoruz.

…Vicdanlı davranış, yapacağınız şey rağbet görmeyen, tehlikeli veya zor bir davranış olsa bile, doğru olduğuna inandığınız yapmaktır.

 

ÇALIŞAN MUTLULUĞU

Mevcutta devam eden Etik Kod uygulamalarını uzman ekibimizle dışarıdan profesyonel ve objektif bir gözle değerlendiriyor, gelişime açık konularda destek sağlıyoruz. Firma çalışanları tarafından paylaşılan ihbarların güvenilir bir sistemde saklanarak Firma yetkilileri ile paylaşılması, tüm ihbarların profesyonel bir şekilde cevaplandırılması, yıl sonu Etik Manifesto oluşturma ve Firma içi “Etik Elçi” uygulamaları ile Firma’ya özel Etik Yol Haritasını oluşturuyoruz.

Andaç Günsoy
Polonez
Genel Müdür

Etkilendim!

Çalışan Mutluluğu olarak hizmet tedarikçilerimiz başta olmak üzere iş ortaklarımız, çalışanlarımız ve üst düzey yöneticilerimizin kendi içimizde doğru iletişimde bulunmaları, zamanında bilgi sahibi olmaları ve güncel kampanyalar hakkında etkili eğitimleri almaları çok önemliydi. Bu anlamda Ç.M kurtarıcımız oldu. Özellikle Etik Hat ve dijital tabanlı çözümleri sayesinde Firma içi yaşanılan sorunlara kalıcı çözümler bulduk, işlerimiz hızlandı ve verimliliğimiz arttı. Kendilerine teşekkür ederiz.

Onur Sarık
Hars Traktör
Genel Müdür Yardımcısı

Harika Hizmet!
Hars Traktör olarak çalışanlarımızın iş yerindeki mutlulukları için farklı danışmanlık hizmetlerine ihtiyacımız bulunuyordu. Çalışan Mutluluğu bu anlamda gerçekten bize çok faydalı oldu. Çalışanlarımızla görüşerek yetkinlik testleri ve kendilerini motive edecek çalışma ortamına ilişkin ihtiyaçlar için Firma’nın dijital çözümlere başvurduk ve sonuçlardan çok memnun kaldık. Kendilerine teşekkür ederiz.

FİYATLANDIRMA MODELİMİZ

ÇALIŞAN MUTLULUĞU HİZMETLERİMİZ İÇERİSİNDE YER ALAN;  ETİK HAT & şikayet / İHBAR YÖNETİM HİZMETLERİMİZ, ÇALIŞAN SADAKAT PROGRAMI, GÜÇLÜ & MUTLU KADINLAR İLE DİJİTAL HİZMETLERİMİZ İÇİN FARKLI FİYATLANDIRMA MODELLERİMİZ YER ALMAKTADIR. HER FİRMA ÖZELİNDE VE HER BİR HİZMET KAPSAMINDA FİYATLANDIRMAMIZ DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLMEKTEDİR. BU SEBEPLE TEKLİF TALEBİNİZ İÇİN BİZİMLE İRTİBATA GEÇMENİZİ RİCA EDERİZ.
PROSTART
Etik Hat & İhbar Yönetim Hizmeti
sorunuz
/Aylık
Etik süreç öncesi kapsamlı Firma ve çalışan analizi
Mevcutta devam eden etik kod uygulaması bulunuyor ise başarı ve verimlilik çalışması
Firmaya özel yeni ihbar kanalların oluşturulması, ihbar konsolidasyon ve raporlama hizmeti
YENİ
PROHIGH
Etik Hat & Doğru İhbar Geliştirme Hizmeti
sorunuz
/Aylık
Etik süreç öncesi kapsamlı Firma ve çalışan analizi
Mevcutta devam eden etik kod uygulaması bulunuyor ise başarı ve verimlilik çalışması
Firma’ya uygun ihbar kanalların oluşturulması ve detaylı çalışmaların hayata geçirilmesi
Etik Kod ve Etik Yönetim hizmetinin hayata geçirildiğine dair çalışanlara yönelik duyuru ve bilgilendirme çalışmaları
Firmaya özel yeni ihbar kanalların oluşturulması, ihbar konsolidasyon ve raporlama hizmeti
İhbar takibi ve gerekli görülmesi halinde ihbar teşvik programlarının hayata geçirilmesi
Gizlilik Ayarlarınız
Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, tarayıcınız aracılığıyla çerezler biçiminde belirli hizmetlerden bilgi depolayabiliriz. Burada gizlilik tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Lütfen bazı çerez türlerini engellemenin web sitemizdeki ve sunduğumuz hizmetlerdeki deneyiminizi etkileyebileceğini unutmayın.